Panelová diskusia – „Príklady dobrej praxe mediálneho vzdelávania mladých ľudí“

Príklady dobrej praxe mediálneho vzdelávania mladých ľudí“, tak znie názov panelovej diskusie, ktorá sa uskutoční v piatok 11.10.2024 v čase od 12:00 do 13:00 hod. v rámci programu Konferencie HoDeKoProM. S hosťami a hostkami sa budeme rozprávať o tom, ako pracovať s témou dezinformácií vo formálnom a neformálnom vzdelávaní, či v mediálnom priestore. O svoje skúsenosti sa podelia experti a expertky venujúci/-e sa tejto téme na Slovensku aj v Česku.

Hosťami panelovej diskusie sú Mgr. Michal Kaderka z Karlovej univerzity a Mgr. Vladimír Šnídl z Denníka N, ktorí vystúpia aj so svojimi prezentáciami a už sme Vám ich predstavovali. Pozvanie do diskusie prijali aj  Mgr. Tereza Kráčmarová zo spolku Fakescape a Mgr. Natália Babicová z organizácie digiQ.

Mgr. Tereza Kráčmarová je predsedníčkou spolku Fakescape a má na starosti koordináciu celej organizácie. Študovala žurnalistiku a mediálne štúdiá v Brne a politológiu na magisterskom stupni. Zároveň dokončuje magisterský odbor informačné štúdiá a knihovníctvo so špecializáciou na technológie vo vzdelávaní. Pracovala ako externistka v Českom rozhlase pre spravodajský web iRozhlas.cz a venovala sa komunikácii s mládežou v Európskom parlamente. Absolvovala stáž v estónskej organizácii Shokkin, kde vyvíjala vzdelávacie hry pre mládež.
.

Mgr. Natália Babicová pracuje v organizácii digiQ siedmy rok. Začínala ako dobrovoľníčka pre prácu s mládežou, neskôr sa začala venovať externej komunikácii organizácie a lektorovaniu v rámci programu Cyber4Kids. Jej primárnymi témami sú: podpora kritického myslenia, prevencia hoaxov a nenávistných prejavov. Má skúsenosti so vzdelávaním viacerých vekových skupín – od detí v MŠ, ZŠ, SŠ, rodičov, učiteľov až po seniorov. Okrem digiQ robí aj lektorku v programe spoločnosti Google – Hrdinovia internetu a 10 rokov pracuje i ako televízna redaktorka. Hlavným cieľom programu je oboznámiť učiteľov z celého Slovenska, ako učiť o digitálnych témach.

Na konferenciu HoDeKoProM sú už kapacity pre účastníkov a účastníčky zo Slovenska naplnené. Tešiť sa však môžete na videozáznamy z prednášok a panelovej diskusie, ktoré budú po konferencii zverejnené na stránkach VÚDPaP-u. Na konci októbra 2024 bude taktiež zverejnená správa s kompletnými výskumnými zisteniami a analýzami dát zo Slovenskej aj Českej republiky.


Projekt HoDeKoProM je podporený Európskou komisiou a financovaný vďaka Erasmus+.

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.