Ďakovný list za aktívnu prácu s deťmi a mládežou pre našu kolegyňu

Už o pár dní sa na obrazovky RTVS vracia seriál Robin. Nová séria krátkych príbehov nemeckého ovčiaka Robina a jeho parťáka Richarda približuje detským divákom rôzne dramatické situácie a dáva im návody, ako sa pri nich bezpečne zachovať. Projekt  vznikol v spolupráci s RTVS, Ministerstva vnútra SR, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a herca Juraja Baču. Približuje detským divákom rôzne dramatické situácie a dáva im návody, ako sa pri nich bezpečne zachovať – témy šikany, ekológie, ochrany prírody, sociálnych sietí, duševného zdravia, internetových hoaxov.

Robina predstavili deťom na Základnej škole Vrútocká v Bratislave aj za účasti ministra školstva Branislava Gröhlinga a ministra vnútra Romana Mikulca. Za Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie s deťmi na stretnutí besedovala aj naša kolegyňa – psychologička Beáta Sedlačková. Od ministra vnútra Romana Mikulca dostala ďakovný list za aktívnu prácu s deťmi a mládežou.

Seriál Robin rozoberá témy, ktorým sa pravidelne venujú aj preventisti rezortu vnútra pri práci s deťmi v teréne: dopravná výchova, použitie čísla 112, šikana, požiar, stratené dieťa v meste alebo v lese, kyberšikana, ekológia a kriminalita či prístup k živým zvieratám. Ide o jedinečný projekt, ktorý deťom pútavo predstavuje riziká bežného života a bezpečnosti. V závere každej epizódy profesionáli z polície, od hasičov či záchranárov deťom vysvetlia, čo robiť, ak sa dostanú do nepríjemnej situácie.

Na tvorbe seriálu  Robin sa podieľa aj Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR, keďže je určený hlavne mladým divákom.  Je veľmi dôležité, aby sa deti od detstva zoznamovali s témami, s ktorými sa budú stretávať po celý život, aby sa naučili riešiť problémy, ktoré sa niekedy môžu vyskytnúť. Neraz sa totiž stáva, že v kľúčových momentoch nezohráva rolu vek, ale duchaprítomnosť.

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.