Newsletter 7/2023

Vyšlo júlové číslo nášho newslettera. Čo sa v ňom dočítate?

  • Aj napriek tomu, že realizačná fáza národného projektu „Štandardy“ a národného projektu „Usmerňovať pre prax“ bola ukončená, aj naďalej zverejňujeme výstupy vytvorené v rámci oboch projektov. Zariadenia poradenstva a prevencie, ako aj ďalšie relevantné organizácie získajú online „balíčky“ s prehľadom vytvorených výstupov, ktoré budeme pripravovať a rozposielať v priebehu leta.
  • Naši „projektoví“ kolegovia zverejnili odborné postupy a aktivity v kariérovej výchove a kariérovom poradenstve, ako aj dokument „Tvorba plánov profesijného rozvoja OZ v systéme poradenstva a prevencie”, ktorý je určený riaditeľom poradenských zariadení a má slúžiť ako inšpirácia na uvažovanie nad vzdelávacími a rozvojovými potrebami zamestnancov a celého zariadenia. Rovnako by mal poslúžiť aj samotným odborným zamestnancom pri plánovaní svojho profesijného rozvoja.
  • VÚDPaP v rámci národného projektu „Štandardy” pripravil viacero podporných nástrojov pre získavanie financií prostredníctvom projektov a ich manažovanie – metodiku, inšpiratívne návrhy i vzorové dopytovo orientované projekty.
  • Náš kolega z úseku výskumu si vo svojom príspevku kladie otázku: „Prinesie pandémia COVID-19 pandémiu psychiatrických ochorení?“ Jeho ďalší dvaja kolegovia sa s nami podelili o príspevok s názvom „Sociálna opora ako nástroj podpory duševného zdravia a forma stratégie zvládania stresu, úzkosti či osamelosti“.
  • Ak ste sa nestihli prihlásiť na náš webinár „TMT, PTU, SPAS a SMKZD – možnosti využitia s aktualizovanými normami“, môžete si ho pozrieť v zostrihu.
  • Vypočuť si môžete naše podcasty pre odbornú i laickú verejnosť a v závere objaviť novinky z pultov kníhkupectiev.

 

Príjemné čítanie.

NEWSLETTER si môžete stiahnuť na TOMTO ODKAZE.

Zdieľať:

Ďalšie newsletter:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.