Newsletter 8/2023

Vyšlo augustové číslo nášho newslettera. Čo sa v ňom dočítate?

  • Pripravili sme pre vás odborné postupy v pedagogickej a poradenskej praxi zamerané na tému raná odborná starostlivosť pri dieťati s vrodeným zdravotným postihnutím, dočítate sa o využití skupinových aktivít s rodičmi v prevencii vzdorovitého správania u detí v rámci ranej odbornej starostlivosti a tiež o terapii hrou a filiálnej terapii ako ceste zvládania vzdorovitého správania v ranom veku.
  • V rámci odborných postupov sme pozornosť venovali aj téme depresie a posttraumatickej stresovej poruche u detí, sebapoškodzovaniu i samovražednému správaniu v poradenskom procese.
  • Naša kolegyňa z úseku výskumu nám priblížila novinky z projektu zameranom na vnímanie hoaxov, dezinformácií, konšpirácií a propagandy u mladých ľudí- „HoDeKoProM“.
  • V našich podcastoch sa dozviete, prečo je dôležité rozvíjať kariérovú výchovu už od predškolského veku dieťaťa, ponúkneme vám tip na prázdninovú aktivitu, pri ktorej je možné kariérovú výchovu rozvíjať a povieme si tiež, kde sú hranice rozmaznanosti u detí a čo robiť, ak sa z nej stane problém? Odpovieme si aj na otázku, či rozmaznávame svoje dieťa, ak mu zo života stále odstraňujeme bežné stresové situácie.
  • V závere vás pozveme na dve odborné podujatia mimo pôdy VÚDPaP a predstavíme vám novinky z pultov kníhkupectiev.

 

Príjemné čítanie.

NEWSLETTER si môžete stiahnuť na TOMTO ODKAZE.

Zdieľať:

Ďalšie newsletter:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.