Aká je úloha subkultúr v živote mladých ľudí? Aj to sa dozviete od Mgr. Martina Valacha na konferencii DIEŤA V OHROZENÍ

Subkultúry, nezávislé alternatívne prúdy, mestské kmene – jednotlivé zložky týchto unikátnych svetov fungujúcich v prapodivnej harmónii vysielajú správu o stave spoločnosti, indikujú preferencie životného štýlu (nielen) mládeže a vyfarbujú šedé antropologické okienka majoritných aj minoritných skupín. Nekonečné hľadanie rovnováhy medzi rizikami a prínosmi otvára diskusiu o kontroverziách nutnosti identifikovania sa s nimi. Kde všade hľadajú mladí ľudia ideologické útočisko a ako môžu viditeľné aj skryté prvky subkultúr ovplyvniť osobnosť či hodnotovú orientáciu dospievajúcich? Metal, anime, punk, skinheads a mnoho iných spoločenstiev ako príležitosť lepšie porozumieť sociálno-kultúrnemu svetu dospievajúcej mládeže.

Mgr. Martin Valach pôsobí ako sociálny pedagóg v Centre poradenstva a prevencie v Banskej Bystrici. Venuje sa (okrem iného) prevencii sociálno-patologických javov v školskom aj mimoškolskom prostredí, rozvoju viacerých soft skills (komunikačné zručnosti, kritické myslenie), vzdelávaniu pracovníkov s mládežou a ďalším aktivitám.

.
Prednáška Mgr. Martina Valacha s názvom „Úloha subkultúr v živote mladých ľudí“ sa bude konať vo štvrtok 16.3.2023 od 16:30 do 17:30 v Hoteli Tatra v Bratislave a registrovať sa môžete na TOMTO ODKAZE.

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.