Pozrite si záznam z prednášky z konferencie Dieťa v ohrození 2024 s názvom „Kvalita pracovného života a psychologické bezpečie na pracovisku.“

Prečo je dôležité cítiť sa v práci bezpečne? Pocit bezpečia nám umožňuje dosahovať najlepšie výkony v každodennom živote, či už v domácom, školskom alebo pracovnom prostredí. Psychologické bezpečie je skutočným motorom výkonu v práci, pretože zvyšuje našu angažovanosť, umožňuje úprimnú spätnú väzbu a znižuje strach z rizík. Týmto spôsobom prispieva k znižovaniu pocitu vyhorenia a fluktuácie zamestnancov. Je rozhodujúcim faktorom pri podpore otvorenejších pracovísk, kde môžu byť zamestnanci autentickí a neboja sa otvorene komunikovať svoje názory.  

Riaditeľka Centra spoločenských a psychologických vied SAV Mgr. Denisa Fedáková, PhD. vo svojej prednáške priblíži, ako vytvoriť prívetivé pracovné prostredie, do ktorého sa zamestnanci radi vracajú. 

V prednáške sa dozviete: 

  • Aké faktory prispievajú ku kvalite pracovného života? 
  • Čo je to psychologické bezpečie? 
  • Aký je vzťah medzi psychologickým bezpečím a pracovným výkonom? 
  • Ako hodnotili respondenti z online prieskumu mieru psychologického bezpečia vo svojej práci a čo ho podľa nich posilňuje? 

  

O lektorke:
Mgr. Denisa Fedáková, PhD. je riaditeľkou Centra spoločenských a psychologických vied SAV, v.v.i.. Je vedúcou výskumnou pracovníčkou v oblasti sociálnej a pracovnej psychológie s hlavným zameraním na kvalitu pracovného života, spokojnosť s prácou a rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom. Od roku 2004 je členkou národného tímu Európskej sociálnej sondy (ESS ERIC) a od roku 2018 tento projekt koordinuje. Je členkou pracovnej skupiny ESFRI pre spoločenské a humanitné vedy. 

Záznam z prednášky si môžete pozrieť TU.  

Každú stredu vám prinesieme ďalšiu pútavú prednášku z konferencie Dieťa v ohrození 2024. Prihláste sa na odber nášho YouTube kanála a sledujte nás na Facebooku.     

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.