Pozrite si záznam z prednášky z konferencie Dieťa v ohrození 2024 s názvom „Sociálne služby a dobrá prax – predstavenie projektu 5P“

Podpora pre tých, ktorí pomáhajú: Starostlivosť o seba v pomáhajúcich profesiách 

Vtedy, keď nedokážeme zmeniť situáciu, stojíme pred výzvou zmeniť seba,“ povedal Viktor Frankl. Tento citát vystihuje výzvy, ktorým čelia odborníci v pomáhajúcich profesiách. Aby mohli pomáhať druhým, musia najskôr spomaliť, vnímať svoje potreby a obnoviť vnútornú harmóniu. 

Každodenná práca v sociálnych službách si vyžaduje plnú pozornosť a nasadenie, čo môže viesť k fyzickému i duševnému vyčerpaniu. Syndróm vyhorenia je stále častejším problémom, ktorý ovplyvňuje zdravie týchto pracovníkov. 

Projekt 5P, vytvorený občianskym združením Navzájom lepší, ponúka praktickú podporu tým, ktorí pomáhajú druhým. Riaditeľka OZ PhDr. Tatiana Pavlovičová vo svojej prednáške predstavuje, ako nefinančné benefity ako napríklad rehabilitačné programy, konferencie, zážitkové pobyty,  podporné skupiny a festivaly dokážu predchádzať vyhoreniu a pomáhajú zamestnancom obnoviť energiu. 

V prednáške sa dozviete:  

  • Prečo je dôležité spomaliť a starať sa o svoje duševné zdravie? 
  • Aké aktivity ponúka program 5P? 
  • Prečo je program postavený na holistickom prístupe? 
  • Čo nové pripravuje občianske združenie na najbližšie obdobie? 

  

O lektorke:
PhDr. Tatiana Pavlovičová založila občianske združenie Navzájom lepší a Centrum integrácie v Zavare. Je spoluautorkou a organizátorkou Prvého podporného projektu pre pomáhajúce profesie 5P. Zrekonštruovala a vytvorila Centrum sociálnych služieb v Galante, v ktorom od roku 2019 pôsobí ako vedúca zariadenia. Je autorkou publikácie Navzájom lepší (2021) zameranej na prevenciu syndrómu vyhorenia a oblasť duševného zdravia v pomáhajúcich profesiách. Od roku 2013 pracuje v sociálnych službách a je asistentkou Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce sv. Ladislava v Nových Zámkoch. Oblasti duševného a mentálneho zdravia sa venuje aj prostredníctvom individuálnych a skupinových koučovacích konzultácií.  

Záznam z prednášky si môžete pozrieť TU.

Každú stredu vám prinesieme ďalšiu pútavú prednášku z konferencie Dieťa v ohrození 2024. Prihláste sa na odber nášho YouTube kanála a sledujte nás na Facebooku.     

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.