Každý týždeň bezplatný online webinár pre verejnosť!

Pripravili sme pre vás sériu webinárov, zameraných na pomoc deťom s ťažkosťami v učení. Mnohí rodičia sa v týchto dňoch nemôžu nakontaktovať na svojho školského pedagóga či poradenské zariadenie a nevedia si s domácim učením svojho dieťaťa poradiť. Chceme byť nápomocní aj terénnym sociálnym pracovníkom v komunitných centrách, začínajúcim pedagogickým asistentom či dobrovoľníkom, ktorí majú obmedzenú skúsenosť s učením, no i napriek tejto zložitej situácii chcú pomáhať vo vzdelávaní deťom, žijúcim vo vylúčených rómskych komunitách.

V úvodnom webinári sa zameriame najmä na rady, ako pracovať s dieťaťom, ktorému sa v učení nedarí. Odpovieme vám na to, čo môže byť príčinou jeho zlyhávania. Nasledovať budú webináre, prostredníctvom ktorých sa budeme snažiť poradiť, ako pomôcť dieťaťu rozvíjať jeho zrakové či sluchové vnímanie, reč, jemnú motoriku a orientáciu v priestore.  Všetky naše webináre sú bezplatné, je však  potrebné sa na ne vopred prihlásiť – počet miest máme obmedzený.

Prvý webinár s názvom: „Rady a námety, ako doma pracovať s dieťaťom s ťažkosťami v učení“ (Beáta Likeová, Juliana Perečinská) bude tento štvrtok, 2.4.2020 o 13:00 hod.

Stručný obsah:

  • Ktoré sú to čiastkové funkcie (zrak, sluch, reč, pamäť, motorika, ap.)
  • Ako sa prejavujú oslabenia vo vyučovaní (ťažkosti v osvojovaní trívia – čítanie, písanie, počítanie → predikcia porúch učenia, poruchy pozornosti, ap.)
  • Praktické rady, ako pracovať s dieťaťom v aktuálnej situácii (harmonogram, rozdelenie učiva,  ako modifikovať učivo do jednoduchšej podoby, vizualizácia učiva, ap.)
  • Praktické rady, ako pracovať s dieťaťom z MRK
  • Otázky a odpovede

Prihlasovací link na online seminár v aplikácii ZOOM vám zašleme na e-mail, ktorý uvediete pri registrácii.

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.