Newsletter 4/2023

Vyšlo aprílové číslo nášho newslettera. Čo sa v ňom dočítate?

  • Ďakujeme za 30. ročník konferencie Dieťa v ohrození, v rámci ktorej sa o dôležitosti prevencie, aktuálnych výzvach detí a mládeže na Slovensku a inšpiratívnych nástrojoch od 64 lektorov a lektoriek dozvedalo takmer 200 účastníkov a účastníčok nielen zo systému poradenstva a prevencie, ale aj mnohých ďalších rezortov.
  • Zverejnili sme výsledky prieskumu o uskutočňovaní profesijného rozvoja a o vzdelávacích potrebách odborných zamestnancov, ktorý priniesol cenné informácie.
  • Zverejnili sme nový metodický materiál: Zariadenia poradenstva a prevencie a školské podporné tímy. Odborný materiál k inovačnému vzdelávaniu Koordinácia v metodickom usmerňovaní.
  • Prečítať si môžete dokument „Budovanie spolupráce s rodičom“, ktorý sa zaoberá dôležitými aspektmi prežívania bezpečia a práce s mocou pri spolupráci odborníka s rodičom. Venuje sa aj multidisciplinárnej podpore rodín a úlohe rodiča ako jedného z členov multidisciplinárneho tímu.
  • Prinášame dve nové skúsenosti Multidisciplinárneho prístupu v rámci pedagogickej a poradenskej praxe „Dieťa v spektre FASD (poruchy fetálneho alkoholového spektra)“ a tiež skúsenosť „Život so sclerosis multiplex“, ktorá popisuje prípad žiačky strednej školy, ktorej bolo toto neurodegeneratívne ochorenie diagnostikované.
  • Naša kolegyňa z úseku výskumu sa s nami podelila o príspevok s názvom „Osamelí aktéri extrémistických činov“, nakoľko prípady teroristických útokov osamelých aktérov (v angl. Lone Actors) pravicového extrémizmu stúpajú, v rámci Európy aj mimo nej.
  • Pozrieť si môžete zostrihy z našich webinárov, vypočuť si naše podcasty pre odbornú i laickú verejnosť a v závere objaviť knižné novinky.

 

Príjemné čítanie.

NEWSLETTER si môžete stiahnuť na TOMTO ODKAZE.

Zdieľať:

Ďalšie newsletter:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.