Odborný výcvik pre zamestnancov špeciálnych výchovných zariadení: Metódy korektívnej práce s klientom

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie (VÚDPaP) v rámci Národného projektu Duševné zdravie a prevencia otvára odborný akreditovaný výcvik Metódy korektívnej práce s klientom v kontexte výchovy a vzdelávania. Tento program je určený zamestnancom špeciálnych výchovných zariadení a jeho cieľom je rozvoj profesijných zručností a kompetencií v oblasti práce s deťmi a mládežou v inštitucionálnom prostredí. 

O výcviku
Výcvik využíva princípy modelu Skála-Urban-Rubeš (SUR), ktorý je založený na intenzívnej výcvikovej práci v komunite a v malých skupinách vedených dvojicou lektorov (muž a žena). Tento model skupinovej korektívnej práce s mládežou je overený dlhoročnou praxou – realizuje sa od roku 1978 ešte v rámci Československa. Odvtedy ho absolvovalo viac ako 300 odborníkov. 

Prečo sa zúčastniť?
Absolvovaním výcviku získate: 

  • Osvedčenie o absolvovaní akreditovaného inovačného vzdelávania; 
  • Možnosť získať príplatok za profesijný rozvoj pedagogického a odborného zamestnanca podľa § 14e) Zákona 138/2019 Z. z. (ak je toto vzdelávanie v súlade s plánom profesijného rozvoja) 

 

Ciele výcviku
Výcvik sa zameriava na: 

  • Sebapoznávanie v kontexte práce s  deťmi a mládežou v inštitucionálnom prostredí formou introspekcie a spätnej väzby, poznanie potenciálu skupinovej práce. 
  • Identifikáciu príčin dissociálneho správania a motivačných mechanizmov spúšťania agresívneho správania, nácvik vedenia rozhovoru, zvládania náročných situácií. 
  • Prevenciu a riešenie rôznych foriem šikanovania a sexuálneho násilia v kontexte špeciálnych výchovných zariadení. Rozšírenie informácií o sexualite, sexuálna výchova, výchova k tolerancii inakosti.  
  • Rozvoj komunikačných zručností a zručností pri  riešení konfliktov. 
  • Poznanie potenciálu expresívnych foriem práce, mimoslovnej a symbolickej komunikácie a sebavyjadrenia. 

 

Organizácia výcviku 

Rozsah vzdelávania: 150 hodín
Maximálny počet účastníkov: 30
Cieľová skupina účastníkov: manažment, odborní a pedagogickí zamestnanci špeciálnych výchovných zariadení 

Vzhľadom na charakter vzdelávania a zákonitosti skupinovej dynamiky je potrebné zabezpečiť, aby sa z jedného zariadenia prihlásili max. 2 účastníci.  

Termíny a miesta stretnutí: 

  • 4. – 08. 11. 2024: Pútnický dom v Marianke 
  • 2. – 06. 12. 2024: TP hotel Družba v Senci 
  • 13. – 17. 01. 2025: Pútnický dom v Marianke 
  • 23. – 26. 02. 2025: Pútnický dom v Marianke 


Bližšie podmienky ukončenia výcviku
nájdete TU.

 

Lektori
Výcvik povedú renomovaní odborníci v oblasti psychológie a práce s mládežou: PhDr. Eva Smiková, PhD., Mgr. Ľubica Murínová, doc. PhDr. Albín Škoviera, PhD., prof. PhDr. Vladimír Labáth, PhD. 

Prihlášky a termín
Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom prihlasovacieho formulára najneskôr do 23. 10. 2024.  

Neváhajte využiť túto jedinečnú príležitosť pre váš profesijný rozvoj a zapojte sa do programu, ktorý vám pomôže efektívnejšie pracovať s deťmi a mládežou s poruchami správania. 

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.