Zapojte sa do online skupinového rozhovoru k témam HoDeKoProM „Vnímanie hoaxov, dezinformácií, konšpirácií a propagandy u mladých ľudí“

HoDeKoProM – „Vnímanie hoaxov, dezinformácií, konšpirácií a propagandy u mladých ľudí“

Zapojte sa do online skupinového rozhovoru k témam HoDeKoProM

Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie v spolupráci s Masarykovou univerzitou realizujú výskum, ktorý sa zameriava na vnímanie hoaxov, dezinformácií, konšpirácií a propagandy (HoDeKoPro) u mladých ľudí. Projekt je podporený Európskou komisiou a financovaný vďaka Erasmus+ v spolupráci s NIVAM.

Cieľom výskumu je zistiť, ako mladí ľudia premýšľajú o dezinformáciách, hoaxoch a fake news. Či sa s týmito pojmami stretávajú a ako im rozumejú.

Dňa 20.12.2023 v čase od 14:00 do 15:30 sa bude realizovať skupinový rozhovor s pedagógmi a pedagogičkami, poprípade s odbornými zamestnancami a zamestnankyňami, ktorí/é sa pri svojej práci stretávajú s témami HoDeKoPro, poprípade tieto témy prinášajú do tried, resp. vnímajú potrebu sa týmto témam viac venovať. V rámci rozhovorov sa budeme pýtať, či a akým spôsobom o tejto téme s mladými hovoria, čo sa im v praxi osvedčilo a čo nie. Zaujímať nás taktiež bude, či vidia témy HoDeKoPro ako problém, ktorý by sa im preklápal do výuky. Súčasťou rozhovoru bude v neposlednom rade aj mapovanie potrieb pedagógov a pedagogičiek / odborných zamestnancov a zamestnankýň, čo im chýba k tomu, aby mohli mediálnu výchovu prinášať ako prierezovú tému vo viacerých predmetoch a pod. Trvanie rozhovoru bude približne 90 minút.

Rozhovor prebehne online prostredníctvom platformy Microsoft Teams / Zoom. Prihláseným účastníkom a účastníčkam bude zaslaný link.

Počet účastníkov a účastníčok rozhovoru je obmedzený na maximálny počet 8 respondentov/iek.

Skupinový rozhovor bude nahrávaný. Videozáznam budeme uchovávať zabezpečený heslom a ihneď po prepísaní do anonymnej textovej podoby, bude natrvalo vymazaný. V textovom prepise rozhovoru budú anonymizované (nahradené prezývkami či odstránené) všetky údaje, ktoré by umožňovali rozpoznať konkrétne osoby.

Prihlásiť sa môžete prostredníctvom online formulára TU: https://forms.office.com/e/bVkwm0vRVN

Deadline na prihlásenie je pondelok 18.12.2023 do 12:00.

Pre viac informácii môžete kontaktovať:

Zdieľať:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.