Newsletter 8/2022

Vyšlo augustové číslo nášho newslettera. Nájdete v ňom:

  • Pozvánku na tretí ročník online konferencie 3xKa3M, v rámci ktorej sme sa tento rok rozhodli reflektovať na veľmi rezonujúce témy, ktoré zasahujú a menia spoločnosť naprieč celým svetom: pandémia, vojna, kríza identity, hoaxy, dezinformácie, konšpiračné teórie či propaganda. Budeme sa venovať i téme krízovej intervencie, multidisciplinarity a inklúzie a tiež zmenám v poradenskom systéme.
  • Odborné postupy zamerané na vývinové poruchy učenia: Vývinové poruchy učenia-diagnostika; Vývinové poruchy učenia, intervencia v základnej škole; Dyskalkúlia-porucha matematických schopností; Dyslexia-prevencia; Dyslexia-depistážna diagnostika dyslexie a jej prediktorov v základnej škole a Dyslexia-intervencie v základnej škole a zariadení poradenstva a prevencie.
  • K téme úzkostných porúch si môžete prečítať nasledovné odborné postupy: Dieťa s úzkostnými poruchami v poradenskom a edukačnom procese; Zvládanie úzkosti dieťaťa spojenej s výraznými životnými zmenami-Zvládanie a predchádzanie úzkosti dieťaťa spojenej s prechodom z materskej školy a adaptáciou na základnú školu.
  • Dozviete sa, ako pokračuje rozvojový medzinárodný projekt Budovanie inkluzívneho prostredia pre deti, v rámci ktorého zabezpečuje VÚDPaP prenos dobrej praxe v inklúzii na Slovensku do Gruzínska.
  • Budete mať jedinečnú možnosť prihlásiť sa do posledných skupín akreditovaného inovačného vzdelávania v septembri.
  • Dočítate sa o príprave príspevkov do nášho odborného časopisu „Dieťa v centre odbornej pozornosti“, ktoré budú sumarizovať proces tvorby štandardu v metodickej činnosti a jeho obsah.
  • Naše kolegyne z úseku výskumu vám prezradia, prečo je dôležité motivovať k čítaniu už malé deti a priblížia pojem tzv. toxickej pozitivity.
  • Nechýbajú podcasty pre odbornú i laickú verejnosť, zostrihy z našich webinárov a knižné novinky.

 

Príjemné čítanie.

NEWSLETTER si môžete stiahnuť na TOMTO ODKAZE.

Zdieľať:

Ďalšie newsletter:

Prihlásenie / Registrácia

Ste prihlásený/á

Nemáte ešte vytvorený účet? Zaregistrujte sa.